TARİHÇE

Firmamız 1965 yılında Abidin Dedekargınoğlu tarafından Kumser Ticaret olarak kurulmuş ve hafriyat, baraj gövde dolguları ve stabilize yol yapımı işlerinde hizmet vermiştir.

1985 yılında Dedekargınoğlu İnşaat Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi’ne dönüşen firmamız Alaplı’da Kavukkavla Mahallesi’nde bulunan tesisi aracılığıyla kum-çakıl üretimi ile inşaat ve hafriyat işlerini sürdürmektedir.

Firmamız uzun yıllar boyunca Kdz. Ereğli ve Alaplı Belediyelerine asfalt malzemesi temini ve Ereğli Demir Çelik Fabrikaları’na tuvenan ve kırılmış/elenmiş kum-çakıl malzeme temini ve nakliyatı konusunda hizmet vermiştir.

2014 yılında firmamız bünyesinde çalışan kırma, eleme ve yıkama tesisimiz hazır beton üretim standartlarına uygun ve daha kaliteli agrega üretebilmek amacıyla yenilenmiş ve siklon elek sistemi de ilave edilmiştir.

TARİHÇE

2001 yılında hazır beton alanında yatırım yapma kararı alınmasıyla birlikte Alaplı’da Kavukkavla Mahallesi’nde Dekar Madencilik Hazır Beton ve Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kurulmuş ve 90 m³/s kapasiteli hazır beton tesisi hizmete girmiştir.

2004 yılında Ereğli bölgesine daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek amacıyla Gülüç semtine bağlı Topçalı Mahallesi’nde 100 m³/s kapasiteli ikinci hazır beton tesisi kurulmuştur.

Firmamız, hazır beton üretimini artırmak için 2005 yılında Maden Dairesi’nden işletme ruhsatı alarak, tesislerimizin bulunduğu bölgede taş ocağı işletmeye başlamıştır. Hammadde üretimimizi artırmak için 250 ton/saat kapasiteli konkasör tesisi kurulmuş ve işletmeye alınmıştır.

2015 yılında Alaplı tesisimize yapılan kapasite artırımı ile üretim kapasitemiz 220 m³/saate çıkarılmıştır. Bu sayede firmamız bölgemizin en yüksek kapasiteli hazır beton santralleri ile hizmete devam etmektedir.

 

MİSYON

Sektörümüzde kalite ile özdeşleşmiş bir firma olmak hedefi doğrultusunda; mevcut durumumuzu korumakla yetinmeyip her noktada sürekli iyileşmeyi temel felsefemiz olarak belirlemeyi, çalışanların memnuniyetini ve sürekli eğitimini sağlamayı, firmamız hedeflerine, yasal şartlara ve müşteri şartlarına uyarak müşterilerimize kaliteli ve zamanında imalat gerçekleştirmeyi, kalite yönetim sistemi şartlarına uymayı ve etkinliğini sürekli iyileştirmeyi taahhüt ediyoruz.  

VİZYON

Görevimiz kaliteyi üretmektir.

Amaç sadece üretim yapmak değil, kaliteli bir çalışma ile üretim yapmayı görev haline getirmektir.
Kalite yapılacak işlerin kayıt altına alınması, tespit edilen metriklerin takibi ve değerlendirilmesi suretiyle gerektiğinde yeni uygulamaların başlatılması ve buna bağlı olarak sürekli gelişme demektir.
Kalite çalışanlarımızın, çalışanlar şirketimizin geleceğidir.
Kalite bireyleri yetiştirir ve geliştirir. Yetişmiş personel de şirketin pazarı yakalamasını, gelişmesini sağlar.
Kalite bir noktasından verip sonuçları aldıkça kendi kendini yenileyen ve geliştiren bir döngüdür.

Kalitenin varılması gereken bir hedeften ziyade, devamlı gelişme ve süreklilik göstermesi gereken bir süreç olduğu inancını taşıyoruz. Bu çerçevede çalışanlarımızın, çalışma süreçlerimizin ve de makine ve ekipmanlarımızın gelişimine sürekli yatırım yapmaya devam ediyoruz.